Ceny w Chorwacji są zróżnicowane. Na przykład na wybrzeżu za chleb zapłacimy od 8 do 15 kun, za mleko około 6 kun. Jedno jajko kosztuje 1-1,6 HRK, kostka masła 16 HRK, a mały jogurt 7 HRK. Za 5 parówek zapłacimy około 15 HRK, kilogram kurczaka kosztuje 20 HRK, a za kilogram pomidorów zapłacimy od 7 do 12 HRK. Ceny za obiad w Chorwacji wahają się od 120 do 300 HRK dla dwóch osób, pizza to koszt 35-50 HRK, za frytki zapłacimy około 15 HRK. Gałka lodów kosztuje 4-8 HRK, a deser lodowy 25-40 HRK.
Chorwackie sklepy oferują atrakcyjnie opakowane artykuły spożywcze, alkohole, wyroby artystyczne i biżuterię. Można tu również nabyć interesującą odzież wytwarzaną przez miejscowych stylistów, jak też zaopatrzyć się w produkty znajdujące się na bazarkach.

Większość sklepów w Chorwacji otwarta jest od godziny 8:00 do 20:00 w dni powszednie i do 14:00 lub 15:00 w soboty i niedziele. Niektóre placówki są otwarte nawet do 22:00 także w weekendy, szczególnie w okresie wakacyjnym. W większych miastach sklepy bywają czynne przez całą dobę.

Płatność.
W butikach można płacić kartami kredytowymi, ale już na targowiskach musimy mieć gotówkę, najlepiej banknoty o małych nominałach. Płatności dokonujemy w kunach (HRK). W niektórych miejscach możemy dokonać płatności w euro.

Podatek.
W sklepowych cenach zawarty jest podatek VAT, który w Chorwacji nosi nazwę PDV i wynosi 22%.

Co nabyć?
Chorwacja oferuje wiele ciekawych produktów lokalnych takich jak: oliwa, wino, rakija, trufle, sery, oliwki, sardynki, ale również naturalne kosmetyki. Można nabyć także biżuterię i przedmioty z motywami ludowymi. Warto zaopatrzyć się w koronki z Pag nazywane cipka, ale też w hafty z Konavle. Ciekawą pamiątkąz wyspy Hvar może być saszetka wypełniona lawendą, z kolei z Zagrzebia możemy przywieźć licitarsko srce, to kolorowe dekoracje ze stylizowanych serc lub sestinski kisobrani, to miniaturowe parasolki.

Czekolada.
Kras: www.kras.hr Najbardziej znana zagrzebska cukiernia, której filie znajdują się na terenie całej Chorwacji oferuje między innymi: „Bajaderę” z migdałami i orzechami laskowymi i „Griotte”-likier wiśniowy. Produkty tej firmy można nabyć na przykład w supermarkecie i na lotnisku.