Nurkowanie w Chorwacji staje się coraz bardziej popularnym sposobem na aktywne spędzanie czasu. Chorwacja do nurkowania nadaje się idealnie i coraz więcej miłośników tego sportu zaczyna przekonywać się do tego, by nurkować właśnie w Chorwacji. Jest to państwo, które w Europie plasuje się w czołówce najlepszych miejsc do nurkowania.

Najlepsze miejsca

Wzdłuż całego wybrzeża możemy znaleźć coraz więcej ośrodków nurkowych. Amatorzy nurkowania w Chorwacji wybierają przede wszystkim wyspę Vis, ponieważ w pobliżu jej brzegów można znaleźć sporą ilość wraków, które świetnie nadają się do odkrywania. Równie popularna jest Błękitna Jaskinia na wyspie Bisevo. Właśnie tam można zaobserwować oryginalne zjawisko-do jaskini przedostaje się błękitne światło. Do nurkowania w Chorwacji można także wybrać inne miejsca: wyspy Kornati, Mezanj, Rovinj.

Absolutnie nie należy nurkować w Chorwacji, jeżeli nie mamy wykupionego zezwolenia. Koszt tego dokumentu to 100 kn. Zezwolenie obowiązuje przez okres 12 miesięcy od daty wydania. Upoważnia wykwalifikowanych nurków do schodzenia na głębokość do 40 m, ale tylko w wyznaczonych miejscach. W Chorwacji nurkować mogą również osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tego rodzaju sportem. Dla nich organizowane są specjalne, tygodniowe kursy.