Wielu Polaków marzy o podróży do Chorwacji, jednak nie ma do końca sprecyzowanych planów, ponieważ nie wie, gdzie chciałoby się zatrzymać i co konkretnie zobaczyć. Chorwacja posiada przepiękne, malownicze wybrzeże, może się poszczycić doskonale zachowanymi zabytkami, ale też wspaniałym, ciepłym klimatem. Stając przed wyborem: Gdzie do Chorwacji?, powinniśmy rozważyć, czego oczekujemy od takiej podróży. Czy zależy nam na oglądaniu średniowiecznych miejscowości, a może chcielibyśmy poleżeć na plaży?

Jeżeli myślimy o aktywnym wypoczynku, możemy wziąć pod uwagę nurkowanie, wycieczki piesze lub rowerowe, żeglowanie. Atrakcji na terenie Chorwacji nam nie zabraknie, na pewno nie będziemy się tam nudzić. Każdy, kto choć raz wybrał się na wycieczkę do Chorwacji, będzie chciał tam powrócić. Gdzie zatem najlepiej jechać do Chorwacji? Wyjazd do Chorwacji stanie się niezapomnianą przygodą, spędzimy tam czas wypoczywając, zwiedzając, smakując lokalnych potraw i napojów alkoholowych. Warto wybrać się właśnie do Chorwacji, bo to tam jest 1200 wysp, które tylko czekają na turystów.

Do wyboru mamy tętniące życiem osady, ale też te spokojne, zaciszne i pełne uroku miejsca, gdzie będziemy mogli żyć w zgodzie z naturą przynajmniej przez tych kilka dni, dopóki nie zakończy się nasz urlop. Możemy wziąć udział w festiwalach, imprezach lokalnych i międzynarodowych, poznać architekturę, która powstawała tu przez tysiące lat. Nie zabraknie słońca i świeżych owoców morza! Warto też wybrać się do Parku Narodowego Jezior Plitwickich, zajrzeć do jaskiń. A może skusimy się na doskonale przyrządzoną ośmiornicę albo równie smaczną jagnięcinę? Gdzie jechać na wakacje do Chorwacji? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta, bo wybór mamy ogromny. Wszystko zależy od nas samych. Od tego, jak planujemy spędzić urlop. Możemy wybrać serce Chorwacji, a więc Zagrzeb. Możemy pospacerować po Dubrowniku. Możemy zwiedzić liczne muzea i kościoły.

Możemy wybrać się do Parku Narodowego Krka w Dalmacji, możemy pójść tropem malowniczych zamków, które znajdują się w północnej Chorwacji. Być może zainteresuje nas Plesivicki Szlak Winny albo region Slawonia, znajdujący się we wschodniej części Chorwacji. Gdzie wybrać się na wakacje do Chorwacji? Najlepiej wracać tam regularnie, co roku i odkrywać coraz to nowe miejsca, bo wszędzie jest pięknie i wyjątkowo!