Park narodowy Krka to jeden z najczęściej odwiedzanych miejsc w Chorwacji. Możesz zobaczyć wspaniałe wąwozy wcinające się w skały, malownicze jezioro Visovac i różnorodną roślinność. Warto odwiedzić to wspaniałe miejsce i choć raz wykąpać się w krystalicznie czystej wodzie, podziwiając przy tym malowniczy wodospad. Dzięki naszej treści dowiesz się, kiedy warto pojechać w to miejsce. Doświadcz z nami potęgi natury!

Miejsc takich jak Krka jest wiele, jednak jeśli chcesz znaleźć się w miejscu najbardziej dostępnym i najczęściej odwiedzanym, to właśnie ten park zadowoli Cię najbardziej. Warto odwiedzić to miejsce z powodu pięknych widoków i malowniczych wodospadów. Na całym obszarze znajdziemy ich siedem, a najbardziej zwiedzanym i ogólnodostępnym wodospadem jest Skradinski Buk. Cały wodospad, jak i ujścia rzek, można obserwować z wielu punktów widokowych, więc spokojne oglądanie płynącej wody może nas naprawdę bardzo zrelaksować.

Park narodowy Kra jest najczęściej wybieranym miejscem w Chorwacji. Nie tylko uświadczymy potęgi widoków, ale też zróżnicowanie roślin i zwierząt. Naprawdę warto to miejsce zwiedzić i doświadczyć go w całej okazałości! Odpoczynek przy drzewie, malowanie natury, robienie zdjęć. Właśnie ci, którzy lubią bliski kontakt z naturą, powinni doświadczyć jej nietkniętej. Każdy, kto lubi robić zdjęcia i będzie w tak pięknym miejscu, to zapamięta chwile i będzie je wspominać, kiedy sięgnie do swojego ulubionego albumu ze zdjęciami. Dla niektórych takie miejsca są wspaniałą inspiracją, a dla innych odpoczynkiem. Każdy odnajdzie się w tym miejscu, jeśli zapragnie robić zdjęcia i utrwalać bogactwo natury.

Jeśli chcesz poznać historię różnych miejsc, to zobaczysz co park Karka ma do zaoferowania. Odnowione młyny wodne, które od wielu pokoleń mielą zborze czy pozostałości po pierwszej w Europie wybudowanej elektrowni wodnej. Jak widać ten park ma wiele wspaniałych miejsc i każdy, kto tu przyjeżdża, to jest w stanie Sobie zaoferować niezapomniane chwile.

Park Krka jest dostępny o każdej porze. Więc zawsze można wybrać odpowiednią porę roku do zwiedzenia tego miejsca. Najlepszy czas to koniec wiosny i początek lata. Zimą niestety nie uświadczymy piękna parku narodowego, zważywszy na problem z globalnym ociepleniem klimatu. Jesień to też jest wspaniały pomysł na zwiedzanie tej pięknej okolicy. Jednak ważne jest to, żeby pojechać tam w środku pory roku. Kiedy to liście z drzew nie zdążyły całkowicie opaść, a bezchmurna pogoda i promienie słońca pozwalają cieszyć się wspaniałymi widokami, które stają się jeszcze bardziej malownicze i piękne.

Większość ludzi odwiedza ten park latem. Głównie za sprawą krystalicznie czystej i nagrzanej wody, w której warto się wykąpać. Więc czemu polecamy to miejsce, kiedy woda nie jest dostatecznie nagrzana? Jak wiecie w miejscach takich jak te, uświadczmy wiele insektów. Nie każdy chce być pogryziony przez owady, a nawet w tak pięknym parku narodowym doświadczycie ich sporej ilości. Dla innych nie będzie to jakiś wielki problem i zapewne zapragniecie wykąpać się w nagrzanej wodzie. Jednak według nas, najlepszy czas na oglądanie pięknej natury i relaks. To kiedy wszelkie insekty jeszcze się nie rozbudziły. Od 2021 roku kąpiele w parku narodowym będą zakazane, więc warto wybrać odpowiedni czas, licząc się ze wszelkimi zakazami, jakie ludzie wprowadzają dla dobra parku. Park narodowy Krka jest pięknym miejscem i bardzo ważne jest dbanie o utrzymanie tego miejsca w należytym porządku.

  • Kopia-IMG_20180717_152945
  • Kopia-IMG_20180717_152947
  • Kopia-IMG_20180717_154251
  • Kopia-IMG_20180717_155800
  • Kopia-IMG_20180717_155803